Tisztelt Követőink!

A mai SZTÉK-ben egy korábbi cikkünk folytatását olvashatják, melyben a Festo Magyarország új folyadék kezelő és adagoló rendszerének (liquid handling system) nyomásvezérelt folyadékkezelés 5 előnyét mutatjuk be Önöknek:

1. Egyszerűség

A mechanikailag egyszerű, nyomásvezérelt folyadékadagoló rendszerek minimális számú komponenst igényelnek. Egy biztonsági szeleppel párosított nyomásszabályozó nyomás alá helyezi a folyadékkal töltött tartályt. Ez a nyomás ezután átpumpálja a folyadékot a tömlőkön és a mágnesszelepen. Végül a fúvóka a folyadékot egy meghatározott nyílású tűhegy segítségével juttatja az edénybe. Az egyszerűen integrálható vákuum generátorral az üzemeltetés bárhol lehetséges, pl. központi sűrítettlevegő ellátás nélküli laboratóriumokban is. A rendszer kevés mozgó alkatrésszel rendelkezik, könnyen tisztítható, karbantartható és paraméterezhető. A nyomás a közegtől függően, a szelep nyitási ideje pedig a kívánt mennyiségnek megfelelően kerül beállításra. Az alapfelépítés mindig ugyanaz, de a folyadéktól függően különböző szelepek használhatók. Az adagolás közegelválasztott folyadékszelepekkel történik, amelyeknek kémiailag ellenállnak az agresszív közegekkel szemben. A pipettázáshoz gázszelepeket használnak. A felszívás vákuummal történik. Az eldobható pipettahegyek megakadályozzák a keresztszennyeződést a különböző folyadékok használatakor. Kezelőfelületként egy grafikus felhasználói felület (GUI) szolgál.

2. Pontosság

A laboratórium automatizálás számos folyamatában a kis mennyiségű folyadékok kezelése meghatározó fontosságú. A nyomásvezérelt folyadékadagoló rendszerekkel 1 μl-es mennyiségek is pontosan és megbízhatóan adagolhatók <1 % CV variációs együtthatóval (a folyadékmennyiségtől és a környezeti körülményektől függően). A nyomás lehetővé teszi a folyadék sebességének egyedülálló módon történő szabályozását – függetlenül az adagolási, szívási és pipettázási funkcióktól. A felhasználók finomhangolhatják a rendszert az optimális térfogatáram és pontosság érdekében. Ez lehetővé teszi a tiszta csepptörést a reprodukálható pontosság elérése érdekében. Érzékeny folyadékok, például szuszpenziók esetében alacsonyabb nyomást lehet alkalmazni az oldatok kíméletes kezeléséhez. Ezenkívül számos felügyeleti lehetőség érhető el a folyamatok felügyeletére.

3. Rugalmasság

A nyomásvezérelt folyadékadagoló rendszerek nyitottak és rugalmasak. Számos paraméter megváltoztatható és egyedileg beállítható. Ez lehetővé teszi a különböző folyadékok pontos adagolását. A rendszerek egyedileg bővíthetők vagy egyedi igényekhez igazíthatók.

4. Skálázhatóság

Mivel számos laboratóriumi folyamat megköveteli a folyadékok pontos kezelését, az automatizálás jelentős termelékenységnövekedést és a folyamatok javuló reprodukálhatóságát eredményezi. A nyomásvezérelt folyadékadagoló rendszerek egyik legnagyobb előnye a méretezhetőségük. Például az egyes adagolófejek egy szabadon választható rácsos sínre szerelve kombinálhatók. Minden adagolófej önállóan vezérelhető, annak érdekében, hogy különböző folyadékokat egyszerre adagolhasson vagy különböző mennyiségeket állíthasson be.

5. Termelékenység

A termelékenység növelése érdekében az adagolófej könnyedén integrálható a síkportálba. Ez az alrendszer lehetővé teszi a folyadékok kompakt munkaterületen történő kinematikus mozgatását és kezelését, például a minták előkészítéséhez vagy a folyadékok mikrotiter-lemezekbe történő adagolásához. A nyomásvezérelt folyadékadagoló rendszerek nagy áteresztőképességet tesznek lehetővé. A nagy térfogatáram és az állandó áramlási nyomás más rendszerekhez képest optimálisabb teljesítményt.

A Festo Magyarország a nyomásvezérelt folyadékadagoló rendszerekhez átfogó termékportfóliót kínál, ami egyszerűen méretezhető és kombinálható.

A Sentimento Kft. munkatársai állnak rendelkezésükre, bármely kérdésben, többek között mely megoldások felelnek meg leginkább az Ön egyéni igényeinek a pontosság, a rugalmasság vagy az áteresztőképesség tekintetében.

Sentimento Kft